Group | Club/Team Name | Team ID | Head Coach |
A1 | Fife Milton Edgewood JSC FME Pandas- Sager |
n/a | William Sager |
A2 | University Place Soccer Club UPSC Cheetahs B14 (Gurmeza) |
n/a | Valentin Gurmeza |
A3 | Fife Milton Edgewood JSC FME Bad Guys- Graves |
n/a | Kaycie Graves |
A4 | Washington Premier FC Washington United B14 Hydras (Franks) |
n/a | Michael Franks |
A5 | Lakewood Steilacoom Dupont SC LSDSC Tiger Strike B14 |
n/a | Christian Rubio |
A6 | University Place Soccer Club UPSC Dragons B14 (Adams) |
n/a | Nicholas Adams |
A7 | RSA Union RSA Union B14 Gundstrom |
n/a | William Gundstrom |
A8 | Harbor Soccer Club Harbor B14 Team3 (Sturgill) |
n/a | Jerry Sturgill |
A9 | Fife Milton Edgewood JSC FME Kickers- Wagner |
n/a | Shawn Wagner |
A10 | Harbor Soccer Club Harbor B14 (Orr/Turner) |
n/a | n/a |
A11 | Harbor Soccer Club Harbor B14 (Barrett/Coray) |
n/a | Rachel Barrett |
A12 | Norpoint Soccer Club Norpoint Mighty Thunders B'14 |
n/a | Rachel Grant |
A13 | Harbor Soccer Club Harbor B14 Team6 (Renton/Ryan) |
n/a | Danielle Renton |
A14 | South Tacoma United South Tacoma United - BU08 Flores |
n/a | Vincent Flores |
B1 | Fife Milton Edgewood JSC FME Cougars- Kittelson |
n/a | Ryan Kittelson |
B2 | RSA Union RSA Union B14 Palumbo |
n/a | Charlotte Palumbo |
B3 | Washington Premier FC Washington United B14 Orcas (Bohle) |
n/a | Young Bohle |
B4 | Harbor Soccer Club Harbor B14 Team4 (Hipps/Soles) |
n/a | n/a |
B5 | Harbor Soccer Club Harbor B14 Team7 (Lagao/J. Johnson) |
n/a | n/a |
B6 | University Place Soccer Club UPSC Sharks B14 (Frazier) |
n/a | Fred Frazier |
B7 | Norpoint Soccer Club Norpoint Super Sonics B'14 |
n/a | Daniel Mero |
B8 | Harbor Soccer Club Harbor B14 Team1 (Vukcevic/Kluge) |
n/a | Scott Vukcevic |
B9 | Lakewood Steilacoom Dupont SC LSDSC Strikers B14 |
n/a | Gregory Hemphill |
B10 | Fircrest Soccer Club FSC Sonic Panthers (Clark) '14 |
n/a | Katie Clark |
B11 | Fife Milton Edgewood JSC FME Vikings- Rapozo |
n/a | Justin Rapozo |
B12 | Harbor Soccer Club Harbor B14 (Lindstrom) |
n/a | Chad Lindstrom |
C1 | RSA Union RSA Union B14 Bristow |
n/a | Calen Bristow |
C2 | Harbor Soccer Club Harbor B14 (Maharry/Ormerod) |
n/a | n/a |
C3 | University Place Soccer Club UPSC DinoFalcons B14 (Fraser) |
n/a | Stephanie Fraser |
C4 | Washington Premier FC Washington United B14 Gonzalez |
n/a | Adam Gonzalez |
C5 | Fife Milton Edgewood JSC FME Lions- Stanton |
n/a | Charlotte Stanton |
C6 | Harbor Soccer Club Harbor B14 Team2 (McVey) |
n/a | Brooke McVey |
C7 | Fife Milton Edgewood JSC FME Hawks- Ward |
n/a | Mason Ward |
C8 | Lakewood Steilacoom Dupont SC LSDSC Laser Raptors B14 |
n/a | Steven Mock |
C9 | Fircrest Soccer Club FSC Dynamite Volcanoes (Buter) '14 |
n/a | Jake Buter |
C10 | Harbor Soccer Club Harbor B14 Team5 (Strelinger) |
n/a | n/a |
C11 | University Place Soccer Club UPSC Wolves B14 (Chapman) |
n/a | Don Chapman |
C12 | Lakewood Steilacoom Dupont SC LSDSC Hill B14 |
n/a | Tera Hill |